Jacket: Co to znamená a jak to přeložit do češtiny?

Jacket: Co to znamená a jak to přeložit do češtiny?

Víte, co znamená anglické slovo „jacket“ a jak by se mělo správně přeložit do češtiny? Pokud si chcete rozšířit své znalosti v oblasti anglicko-českých překladů, podívejte se na náš článek, kde vám vše rádi vysvětlíme. Připravte se na zajímavé poznatky a nové informace!
Co je to jacket a jak se liší od kabátu?

Co je to jacket a jak se liší od kabátu?

V angličtině se slovo jacket obvykle používá pro popis oděvu, který je kratší než kabát a pokrývá hlavně horní část těla. Liší se od kabátu jak v délce, tak v materiálu a celkovém stylu.

 • Typická délka: Jacket bývá obvykle kratší než kabát a končí kolem pasu nebo boků. Naopak kabát sahá níže, často až kolenům.
 • Materiál: Jacket je často vyroben z lehčích materiálů, jako je denim nebo nylon, zatímco kabáty jsou často vyrobeny z teplejších a těžších látek, jako je vlna nebo kůže.
 • Styl: Jacket je obvykle sportovnější a ležérnější než kabát, který může být formálnější a elegančtější.

Rozdíly mezi různými typy jacketů

Rozdíly mezi různými typy jacketů

Pojem „jacket“ se používá k označení různých typů vnějších vrstev oblečení, které slouží k ochraně před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Existuje mnoho různých typů jacketů, z nichž každý se liší v materiálu, střihu a účelu.

Mezi nejběžnější typy jacketů patří:

 • Bundy: Klasický kousek, který se hodí na chladné počasí. Může být z různých materiálů, jako je například bavlna, nylon nebo polyester.
 • Softshelly: Lehký a prodyšný kousek určený pro aktivity s větším pohybem, jako je například sportování. Často je odolný proti větru a vlhkosti.
 • Hardshelly: Voděodolný a větruodolný jacket s dobrou ochranou proti nepřízni počasí. Ideální pro outdoorové aktivity v náročných podmínkách.

Jak správně přeložit pojem

Jak správně přeložit pojem „jacket“ do češtiny?

V termínu „jacket“ je slovo, které označuje druh oděvu, který se obvykle nosí jako ochrana proti chladu nebo dešti. Jedná se o kus oblečení, který se obvykle nosí venku a často má kapsy a knoflíky. Pokud se snažíte přeložit tento termín do češtiny, můžete použít několik možností, které budou záležet na kontextu, ve kterém se slovo vyskytuje.

Například, když chcete říct „mikina“ ve smyslu sportovní nebo ležérní oděv, můžete použít český ekvivalent „bunda“. Pro formální nebo elegantní kabát můžete použít termín „sako“. Podívejme se na několik možností, jak správně přeložit pojem „jacket“ do češtiny:

 • Bunda: pro sportovní a ležérní oděvy
 • Sako: pro formální a elegantní kabáty
 • Kabát: obecný pojem pro jakýkoli druh zevního oděvu s knoflíky a kapsami

Význam a historie jacketu v módě

Význam a historie jacketu v módě

V jacketu se skrývá mnohem víc, než jen kus oblečení. Tento módní kousek má hluboké kořeny v historii a význam, který se mění podle společenských trendů a vkusu. Pro mnohé je jacket symbolem stylu a elegance, zatímco pro jiné znamená odvahu a rebelii.

V češtině se slovo „jacket“ obvykle překládá jako „kabát“ nebo „pásek“. Tento překlad však nepřesně zachycuje veškerou škálu významů a módních interpretací jacketu. V anglicky mluvícím světě se jacket může objevit jako bomberka, kožená bunda nebo dokonce sportovní sako. V češtině se často používá i původní název „jacket“, aby se zachovala autentičnost a styl odkazu na módu.

Nezbytné věci, které by měl vědět každý o jacketu

Nejspíš jste už slyšeli o termínu „jacket“, ale co přesně tento výraz znamená? Jedná se o anglické slovo, které se běžně používá v oděvním průmyslu na označení bundy nebo kabátu. Jacket může být vyroben z různých materiálů, jako je látkovina, kůže nebo plast, a může sloužit k ochraně před nepříznivým počasím nebo jako módní doplněk.

Pokud jste si někdy říkali, jak byste tento termín přeložili do češtiny, správným ekvivalentem by mohl být výraz „kabát“ nebo „bunda“. Je důležité si uvědomit, že v češtině může být někdy obtížné najít přesný překlad pro anglické termíny, a proto je důležité pochopit jejich kontext a význam.

Pokud jste fanoušci módy a kvalitního oblečení, určitě neobejdete bez kvalitního jacketu v zimních měsících. Bunda nebo kabát jsou nezbytnými kousky v každém šatníku a dokážou vám poskytnout jak styl, tak i praktickou ochranu před chladem a deštěm. Ať už se rozhodnete pro klasický černý kabát nebo barevnou bundu s kapucí, je důležité vybrat si takový jacket, který vám bude skvěle sedět a bude vyhovovat vašemu osobnímu stylu.
Tipy na výběr a péči o váš nový jacket

Tipy na výběr a péči o váš nový jacket

Jakmile si pořídíte nový jacket, je důležité věnovat mu správnou péči, aby vám vydržel co nejdéle v perfektním stavu. Zde jsou některé užitečné tipy na výběr a údržbu vašeho nového oděvu:

 • Výběr: Vyberte si jacket, který bude vyhovovat vašemu stylu a potřebám. Zkuste se zaměřit na kvalitní materiály a dobrou zpracovanost, abyste měli zaručenu dlouhou životnost.
 • Péče: Vždy dodržujte pokyny na štítku s instrukcemi pro praní a údržbu. Nezapomeňte na pravidelné čištění a udržování jacketu v dobrém stavu.
 • Úložení: Po každém nošení jacketu ho vhodně zavěste, aby si udržel tvar a nezmačkal se. Můžete jej také uložit do látkového obalu, aby byl chráněn před prachem a jinými poškozeními.

Péče Frekvence
Praní Jednou za měsíc
Čištění suchou chemií Dle potřeby
Žehlení Pokud je potřeba

Závěrem

V závěru je jasné, že slovo „jacket“ představuje důležitou součást našeho každodenního života a jeho přesné přeložení do češtiny může být klíčové pro správné porozumění. Doufáme, že tento článek vám poskytl užitečné informace a podnětil vás k zamyšlení nad tím, jak jazykové nuance ovlivňují naše každodenní komunikaci. Ať už je vaše oblíbená bunda nazývána „kabátem“, „kalhotami“ nebo „kabátem“, je důležité si uvědomit, že slova mají moc a přesná interpretace je klíčem ke správnému porozumění. Buďte vědomi jazykových detailů kolem sebe a buďte si jisti, že vaše komunikace bude přesná a jasná.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *