Compact: Co To Znamená? Překlad a Význam!

Compact: Co To Znamená? Překlad a Význam!

Do you find yourself scratching your head at the word „compact“ and wondering what it means in Czech? Look no further! In this article, we will explore the translation and meaning of „compact“ in Czech, shedding light on its various connotations and uses. Let’s embark on a journey of linguistic discovery together!
Co je to Compact a <a href=jaké jsou jeho základní vlastnosti?“>

Co je to Compact a jaké jsou jeho základní vlastnosti?

Compact je slovo, které se často používá v různých kontextech a může mít různé významy. V obecné rovině se však jedná o něco malého, kompaktního, nebo i snadno přenosného. Zde se zaměříme na význam a vlastnosti Compact v technickém a průmyslovém kontextu.

Jádrovými vlastnostmi Compact jsou:

 • Malé rozměry a kompaktní design, který umožňuje snadnou manipulaci a skladování
 • Vysoká efektivita a výkonnost při zachování kompaktní velikosti
 • Široká škála funkcí a možností využití v různých aplikacích

Překlad slova

Překlad slova „Compact“ do češtiny a jeho význam

Pojem „compact“ má v češtině několik možných překladů a významů, které se mohou lišit v různých kontextech. Jednou z možností je přeložit slovo „compact“ jako „kompaktní“ nebo „souhrnný“. Tento termín může být použit například v popisu velikosti, struktury nebo formy daného objektu nebo zařízení.

Dalším možným významem slova „compact“ může být také „smlouva“ nebo „dojednání“. Tento význam se často vztahuje k oficiálním dohodám nebo uzavřeným dohodám mezi dvěma stranami. Ve světě obchodu a práva je tento termín běžně používán k označení právního dokumentu nebo sjednané dohody.

Jak se slovo

Jak se slovo „Compact“ používá v různých kontextech?

V češtině se slovo „Compact“ používá v různých kontextech a má několik významů a překladů. Zde jsou některé způsoby, jak je slovo „Compact“ používáno:

 • Ve vztahu k produktům: Slovo „compact“ se obvykle používá k popisu menších a praktických výrobků, jako jsou mobilní telefony, notebooky nebo automobily.
 • V kosmetice: V kosmetickém průmyslu se slovo „compact“ často vztahuje na kompaktní pudry nebo makeup, které jsou baleny v malých a praktických obalech.
 • V politice: „Compact“ může znamenat dohodu, smlouvu nebo pakt mezi stranami nebo státy.

Překlad slova „Compact“ do češtiny může být například „kompaktní“, „smluvní“ nebo „kompakt“. V závislosti na kontextu může mít slovo různé významy a interpretace, takže je důležité zohlednit konkrétní situaci, ve které je používáno. Doufáme, že vám tento přehled pomohl lépe porozumět významu a použití slova „Compact“ v různých kontextech!

Specifické oblasti, kde se slovo „Compact“ často vyskytuje

Ve specifických oblastech se slovo „Compact“ často vyskytuje jako označení pro různé typy produktů nebo technologií. Některé z těchto oblastí zahrnují:

 • Elektronika: v elektronických zařízeních se slovo „Compact“ často používá k označení malých, ale výkonných zařízení, jako jsou kompaktní fotoaparáty nebo notebooky.
 • Automobilový průmysl: v automobilovém průmyslu je „Compact“ často spojováno s menšími, úspornějšími vozidly, jako jsou hatchbacky nebo kompaktní SUV.
 • Kosmetika: v kosmetickém průmyslu je „Compact“ často užíváno k označení přenosných nebo praktických produktů, jako jsou kompaktní pudry nebo palety stínů na oči.

V každé z těchto oblastí má slovo „Compact“ svůj vlastní význam a použití, ale obecně se jedná o pojmenování pro něco malého, lehkého a praktického, ale zároveň funkcí bohatého a výkonného. Takže když narazíte na slovo „Compact“ ve spojení s jakýmkoli produktem, můžete očekávat něco, co je efektivní a zároveň kompaktní.

Jak porovnáváme význam slova „Compact“ v různých jazycích?

Ve světě jazyků existuje mnoho různých významů pro slovo „Compact“. Podívejme se, jak se tento význam mění v různých jazycích:

Význam slova „Compact“ v různých jazycích:

 • Angličtina: „Compact“ v angličtině znamená „kompaktní“ nebo „stísněný“.
 • Francouzština: Ve francouzštině se slovo „Compact“ překládá jako „compact“ a také jako „condensé“.
 • Španělština: V španělštině se slovo „Compact“ překládá jako „compacto“ nebo „apretar“.

Význam a interpretace slova

Význam a interpretace slova „Compact“ ve českém prostředí

Pod pojmem „compact“ ve českém prostředí se obvykle rozumí něco, co je malé, kompaktní nebo stlačené. Tento výraz může být použit v různých kontextech a mít různé významy v závislosti na situaci. Přeloženo do češtiny může „compact“ znamenat „kompaktní“, „stísněný“ nebo „soudržný“.

Ve spojení s technikou se slovo „compact“ může týkat například malého a lehkého zařízení, které je snadno přenosné a zabírá málo místa. Může se také vztahovat na software, který je optimalizovaný pro malou velikost a rychlou odezvu. V obchodě může být „compact“ synonymem pro balení nebo velikost produktu, která je vhodná pro cestování nebo šetření místa.

Závěrečné myšlenky

V dnešním článku jsme prozkoumali význam slova „compact“ a jeho překlad do češtiny. Zjistili jsme, že toto slovo může mít více významů a použití v různých kontextech. Bez ohledu na to, zda se jedná o kompaktní zařízení nebo dohodu, důležitý je jeho význam pro porozumění jazyka a komunikaci. Doufáme, že dnešní článek vám pomohl lépe porozumět význam slova „compact“ a jeho užití v českém jazyce. Možná si nyní budete při každém použití tohoto slova vědomi jeho významu a efektivnější komunikace.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *