Basement: Co tento termín znamená v angličtině?

Basement: Co tento termín znamená v angličtině?

Have you ever wondered what the term „basement“ means in English? In our article, we will explore the intricacies of this common architectural feature and delve into its significance in home design. Join us as we unravel the mystery behind the word „basement“ and uncover its importance in modern living spaces. Let’s dive in and discover the fascinating world of basements together!
Co je to vlastně basement?

Co je to vlastně basement?

This term refers to the lower level of a building or house that is partially or completely below ground level. Basements are typically used for storage, utilities, or as additional living space in some cases. In the United States, basements are common in many homes, serving as a versatile area that can be converted into a recreational room, home office, or even a guest suite.

In the UK, basements are often referred to as „lower ground floors“ and are commonly found in older buildings in cities like London. Basement dwellings have gained popularity in recent years as a way to maximize space in densely populated urban areas. However, it’s important to note that basements must adhere to building regulations and safety standards to ensure they are habitable and secure.

Význam slova

Význam slova „cemento“ v češtině a angličtině

V češtině i angličtině je termín „cemento“ spojený s materiálem využívaným při stavbě. V češtině se tento výraz používá pro označení betonu, zatímco v angličtině se obvykle překládá jako „cement“. Je důležité si uvědomit rozdíl mezi těmito termíny, aby nedocházelo k nedorozuměním při komunikaci s kolegy nebo dodavateli.

V češtině se slovo „cemento“ často vyskytuje v kontextu stavebnictví a architektury, zatímco v angličtině je spíše spojeno s procesem výroby cementu a jeho využitím v konstrukcích a dalších oborech. Důkladné porozumění významu tohoto termínu v obou jazycích je klíčové pro úspěšnou a hladkou komunikaci v různých pracovních prostředích.

Jak správně používat termín

Jak správně používat termín „basement“?

Basement je velmi specifický pojem v anglickém jazyce, který označuje podzemní místnost či podlaží, které se nachází pod úrovní země. Používá se zejména v oblasti stavebnictví a architektury, ale také běžně ve spojení s obývacími prostory v domě.

Je důležité si uvědomit, že v angličtině může být termín „basement“ chápán různě podle geografické oblasti. Například v Británii se tento termín často používá pro označení suterénu či sklepa, zatímco v Americe se pod ním může rozumět plnohodnotné podlaží. Zde jsou některé tipy, jak správně používat termín „basement“:

 • Vždy zvážte kontext, ve kterém se termín používá, aby nedošlo k nedorozumění.
 • Pokud mluvíte s někým z jiné země, buďte otevření k diskuzi ohledně významu slova pro lepší porozumění.
 • Pokud nejste jisti významem termínu, není ostuda zeptat se na jeho význam.

Rozdíly mezi ve významu a použití“>

Rozdíly mezi „basement“ a „cellar“ ve významu a použití

V angličtině existují dva termíny pro označení prostoru pod úrovní země – „basement“ a „cellar“. I když se mohou zdát podobné, mají mezi sebou některé rozdíly ve významu a použití.

Basement:

 • Obvykle se nachází pod celým obvodem domu.
 • Slouží jako obytný prostor a může obsahovat ložnice, koupelny, kuchyně apod.
 • Bývá světlý a vzdušný díky oknům a dostatečnému osvětlení.

Cellar:

 • Obvykle se nachází pod částí domu nebo jen pod částí podlahy přízemí.
 • Slouží k skladování potravin, vína nebo paliv.
 • Bývá temný a málo osvětlený, často bez oken.

Využití prostoru v podzemí - jak efektivně využít basement?

Využití prostoru v podzemí – jak efektivně využít basement?

V anglickém jazyce se pojmem „basement“ označuje podzemní část budovy, která často slouží jako skladovací prostor nebo místnost pro technická zařízení. Využití tohoto prostoru může být velmi efektivní a poskytnout řadu výhod:

 • Extra úložný prostor: Basement je skvělým místem pro uložení sezónního oblečení, sportovního vybavení nebo dalších věcí, které nepotřebujete každý den.
 • Místnost pro relaxaci: S trochou úprav může být podzemní prostor přeměněn na útulný obývací pokoj, kino nebo hernu pro celou rodinu.
 • Technická místnost: V basementu můžete umístit topení, klimatizaci, elektrické rozvody nebo jiná technická zařízení, aby byly mimo dosah očí a uší.

Výhody podzemí: Nejlepší využití:
Extra úložný prostor Skvělý prostor pro sezónní oblečení
Místnost pro relaxaci Možnost vytvoření obývacího pokoje
Technická místnost Uchování technických zařízení mimo dosah

Tipy na údržbu a zabezpečení podzemního sklepa

Tipy na údržbu a zabezpečení podzemního sklepa

Podzemní sklep je skvělým prostorem pro uskladnění různých věcí, ale aby vám sloužil dlouhodobě a bezpečně, je důležité pravidelně ho udržovat a zabezpečit. Několik jednoduchých tipů vám může pomoci zajistit správnou péči o váš podzemní sklep:

 • Kontrola vlhkosti: Pravidelně kontrolujte vlhkost ve sklepě a zajistěte dostatečnou ventilaci pro snížení rizika plísní a plísní.
 • Zabezpečení proti vniknutí vody: Zkontrolujte stav omítky a těsnost oken a dveří sklepa, aby nedocházelo k vnikání vody.
 • Pravidelná úklid: Udržujte sklep čistý a pravidelně ho uklízejte od prachu a nečistot.

Zajímavé a netradiční nápady na zařízení prostoru v basementu

Zajímavé a netradiční nápady na zařízení prostoru v basementu

Chcete svůj suterén proměnit v útulný a praktický prostor, který bude plný zajímavých prvků a netradičních nápadů? Možnosti jsou skutečně nekonečné! Inspirujte se několika originálními tipy na zařízení suterénu, které vám pomohou vytvořit prostor, který bude naprosto unikátní:

1. Herna pro celou rodinu

 • Vybudujte zábavný koutek s herní konzolí, stolními hrami a pingpongovým stolem.
 • Přidejte pohodlné sedačky a televizi pro relaxaci a sledování filmů.
 • Nezapomeňte na osvětlení, barevné akcenty a úložné prostory pro hračky a hry.

2. Fitness centrum

 • Instalujte cvičební pomůcky, jako jsou běžecký pás, posilovací stroje nebo cvičební maty.
 • Přidejte zrcadla, reproduktory pro hudbu a osvětlení pro správnou atmosféru.
 • Vytvořte tak prostor pro cvičení v pohodlí domova, který vás bude motivovat k pravidelnému tréninku.

Klíčové Poznatky

V tomto článku jsme zkoumali význam slova „basement“ a jeho překlad do češtiny jako „suterén“ nebo „sklep“. Zjistili jsme, že ve skutečnosti „basement“ označuje prostor pod úrovní země, který může sloužit jako sklad, garáž či obývací místnost. Bez ohledu na to, jaký překlad použijeme, je důležité si uvědomit důležitost tohoto prostoru ve výstavbě domu. Možná bychom měli začít více využívat tuto oblast a najít inspiraci pro vylepšení našich domovů. Co si myslíte? Je váš suterén pouze sklep nebo nevyužitý potenciál? Buďte kreativní a změňte tento prostor ve vašem domě na něco úžasného!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *