Raisins v angličtině: Co to znamená a jak to říct česky?

Víte, co znamená slovo „raisins“ v angličtině? Pokud ne, nebojte se, jsme tu pro vás! V tomto článku se podíváme na význam tohoto slova a naučíme se, jak ho správně říct v češtině. Připravte se na zajímavé a užitečné informace, které vám rozšíří slovní zásobu a zlepší vaše jazykové dovednosti. Tak pojďme na to!
Rozdíl mezi hrozny a rozinkami

Rozdíl mezi hrozny a rozinkami

Pokud se zajímáte o anglické ekvivalenty pro české potraviny, jste na správném místě. V dnešním článku se zaměříme na .

Hrozny:

 • Jsou svěží ovoce, které se sklízí ze vinic.
 • Mají šťavnatou konzistenci a sladkou chuť.
 • Jsou bohaté na vitamíny a minerály.

Rozinky:

 • Jsou sušené hrozny, které mají sladší chuť než čerstvé hrozny.
 • Jsou oblíbené při pečení a vaření.
 • Mají vysoký obsah železa a antioxidantů.

Jak správně vyslovit slovo

Jak správně vyslovit slovo „raisin“

Pokud se zajímáte o anglický jazyk, určitě jste už slyšeli o slově „raisin“. Ale jak se toto slovo vlastně správně vyslovuje? V angličtině se slovo „raisin“ vyslovuje jako **[reɪzɪn]**. Pro správnou výslovnost si zkuste rozdělit slovo na slabiky a zaměřit se na správné ozvučení každé z nich.

V češtině se nám někdy může zdát, že výslovnost anglických slov není snadná. Pro výslovnost slova „raisin“ si pamatujte, že první slabika se vyslovuje dlouze a máme zde samohlásku **[eɪ]**, která je typická pro anglický jazyk. Následující slabika obsahuje spřežku **ai** a končíme na slabice **[n]**, která je krátká a rychlá.

Dvojí význam slova

Dvojí význam slova „raisin“

Podíváme se na a jak ho správně přeložit do češtiny. Toto slovo má ve skutečnosti různé významy v anglickém jazyce, což může být trochu zmatující.

V angličtině může „raisin“ znamenat jak sušené hrozinky, tak také malou oblíbenou postavičku ze hry „Clash of Clans“. Je důležité brát v úvahu kontext, ve kterém je slovo použito, abyste správně pochopili jeho význam.

Pro správný překlad slova „raisin“ do češtiny je důležité vědět, který význam se používá. Pokud jde o sušené hrozinky, pak by se to správně přeložilo jako „hrozinky“, zatímco ve spojení s postavičkou ze hry „Clash of Clans“ by se spíše jednalo o „postavičku raisin“.

Jak přeložit

Jak přeložit „raisin“ do češtiny

Nedávno jste se možná setkali s anglickým slovem „raisin“ a zmateně jste se ptali, co to vlastně znamená. Pokud se někdy ocitnete v situaci, kdy potřebujete tento výraz přeložit do češtiny, není důvod k panice. Raisins jsou vlastně sušené hrozinky, které se používají v mnoha receptech od sladkých dobroty po pikantní pokrmy.

Pokud chcete tento výraz přeložit do češtiny, můžete použít jednoduchý termín „hrozinky“. Toto slovo je běžně používané v češtině a výstižně popisuje sušené hrozinky. Takže až budete přemýšlet, jaké slovo použít pro „raisin“ ve vašem receptu nebo konverzaci, nezapomeňte na slovo „hrozinky“.

Využití rozinek v české kuchyni

Využití rozinek v české kuchyni

Rozinky jsou v české kuchyni velmi oblíbeným ingrediencí. Tyto sladké a šťavnaté sušené hrozinky dodávají pokrmům bohatou a intenzivní chuť, a to zejména v dezertech a sladkých pokrmech. je opravdu rozmanité, ať už jde o tradiční jablečný štrúdl, hříbkový krupicový pudink nebo vánoční makové buchty.

Nevíte-li, jak říct „raisins“ po česky, pak se jedná o „rozinky“. Tyto malé sušené hrozinky jsou bohaté na vitamíny a minerály, což je dělá ideální ingrediencí nejen do sladkých pokrmů, ale i do slaných pokrmů. Pokud hledáte inspiraci, jak využít rozinky v české kuchyni, podívejte se na naše tipy:

 • Přidejte rozinky do tvarohových knedlíků pro příjemnou sladkou příchuť.
 • Vyzkoušejte je do hovězího guláše pro zajímavou kombinaci chutí.
 • Rozinky mohou být skvělým doplňkem do různých salátů, jako je třeba řízkový salát.
  Tipy pro nákup kvalitních rozinek

  Tipy pro nákup kvalitních rozinek

  Ať už si oblíbíte rozinky jako sladkou pochoutku nebo jako důležitou součást vašich dezertů, je důležité vybírat ty správné. Kvalita rozinek může ovlivnit chuť a konečný výsledek vašich pokrmů. Níže najdete pár tipů, jak vybrat ty nejlepší rozinky:

 • Pozor na barvu: Kvalitní rozinky by měly mít tmavě hnědou barvu.
 • Velikost hraje roli: Menší rozinky bývají obvykle sladší a kvalitnější.
 • Žádné přidané cukry: Vyhněte se rozinkám s přidanými cukry, hroznovým cukrem nebo sirupem.

Pečlivým výběrem rozinek při nákupu se ujistíte, že vaše jídla budou chutnější a plné kvalitních surovin. Tak si můžete být jisti, že vaše rozinky budou naprosto dokonalé v každém receptu, který si vyberete vyzkoušet!

Závěrem

Celkově lze říci, že pochopení významu a správného používání různých slov a frází v angličtině je klíčové pro úspěšnou komunikaci nejen v osobním životě, ale také v profesionálním prostředí. Doufáme, že tento článek vám poskytl užitečné informace a inspiraci ke zdokonalení vašich jazykových dovedností. Nebojte se experimentovat s novými slovy a frázemi a neustále se učit. Snažte se používat angličtinu s jistotou a sebevědomím a brzy se stanete mistry této krásné jazykové kultury. Buďte odvážní a neustále se posunujte vpřed ve své jazykové dovednosti!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *