Pacifier: Překlad a význam v anglicko-českém slovníku!

Pacifier: Překlad a význam v anglicko-českém slovníku!

Víte, co znamená slovo „pacifier“ v anglicko-českém slovníku? Pokud ne, nebojte se, máme pro vás překlad a vysvětlení tohoto zajímavého slova. Přinášíme vám kompletní informace o jeho významu a užití. Připravte se na hlubší pohled do tohoto fascinujícího slova!
Pacifier: Co to je a jak se překládá do češtiny?

Pacifier: Co to je a jak se překládá do češtiny?

Ve slovníku anglicko-českých překladů může být pacifier přeloženo do češtiny jako „dudlík“. Tento výraz označuje malý předmět, který se obvykle vkládá do úst dětí za účelem uklidnění nebo utišení. Dudlíky jsou běžně používány u kojenců a batolat, aby pomohly uklidnit je a zmírnit jejich potřebu sát nebo hryznout.

Je důležité si uvědomit, že užívání dudlíku u malých dětí může mít jak pozitivní, tak i negativní dopady na jejich vývoj a zdraví. Je proto důležité pečlivě zvažovat jeho použití a konzultovat s odborníky na dětskou péči o vhodnosti a správném použití dudlíku u vašeho dítěte.

Kde najít správný význam pacifieru v anglicko-českém slovníku?

Kde najít správný význam pacifieru v anglicko-českém slovníku?

Význam slova „pacifier“ v anglicko-českém slovníku může být klíčovým faktorem pro správné porozumění této anglické fráze. Pro nalezení správného významu pacifieru v anglicko-českém slovníku doporučujeme následující:

V rámci anglicko-českého slovníku se můžete zaměřit na následující kategorie a informace:

 • Překlad: Hledejte překlad slova „pacifier“ do češtiny.
 • Význam: Zjistěte, jaký je význam slova „pacifier“ v kontextu.
 • Použití: Podívejte se na příklady použití slova „pacifier“ ve větách.

Rozdíly ve významech a použití pacifieru v angličtině a češtině

Rozdíly ve významech a použití pacifieru v angličtině a češtině

V anglickém jazyce je pacifier obyčejně označován jako „pacifier“ nebo „dummy“, zatímco v češtině se tento předmět nazývá „dudlík“. Tyto termíny jsou často zaměňovány, ale mají jemné rozdíly ve významech a použití.

V anglicky mluvících zemích se pacifier často používá k utišení nebo uklidnění kojenců, zejména když pláčou nebo jsou neklidní. Na rozdíl od toho se v české kultuře dudlík většinou používá jako prostředek k uklidnění dětí nebo jako předmět pro sání během spánku.

Vzhledem k těmto rozdílům je důležité, abychom si byli vědomi správného použití těchto termínů a respektovali kulturní odlišnosti spojené s nimi. Bez ohledu na to, jak nazýváte tento předmět, mějte na paměti, že jeho hlavním účelem by mělo být pohodlí a uklidnění vašeho dítěte.

Jak vybrat vhodný překlad pro slovo pacifier?

Jak vybrat vhodný překlad pro slovo pacifier?

Překlad slova „pacifier“ do češtiny může být někdy zrádný, protože má několik různých významů v angličtině. Pokud hledáte vhodný překlad pro toto slovo, je důležité vzít v úvahu kontext, ve kterém je použito. Zde jsou některé možnosti, jak vybrat správný překlad pro slovo „pacifier“:

 • Ochranná dudlík: Pokud hovoříme o „pacifier“ jako o předmětu, který používají malé děti k uklidnění, pak správným překladem je „ochranná dudlík“.

 • Usmiřovadlo: Pokud je slovo „pacifier“ použito v kontextu usmiřování nebo uklidnění někoho, můžeme použít překlad „usmiřovadlo“.

 • Zajistit klid: Další možností může být překlad „zajistit klid“, což odráží význam uklidňování nebo potlačování nespokojenosti.

Výběr správného překladu pro slovo „pacifier“ závisí na konkrétním kontextu, ve kterém je slovo použito. Je důležité brát v úvahu význam a nuances tohoto slova, abyste zvolili ten nejvhodnější překlad pro danou situaci.
Nejlepší způsoby, jak správně používat pacifier ve větách

Nejlepší způsoby, jak správně používat pacifier ve větách

Už jste se někdy zamysleli nad tím, jak správně používat dudlík? Pokud ne, máme pro vás několik nejlepších způsobů, jak s tímto důležitým předmětem zacházet správně:

 • Čistota: Pravidelně dezinfikujte dudlík vašeho dítěte, aby se předešlo šíření bakterií.
 • Používání: Nedávejte dudlík dítěti při každé zmínce o pláči. Měl by být pouze dočasným řešením.
 • Pravidelná kontrola: Dbejte na to, aby byl dudlík vašeho dítěte v dobrém stavu a nebyl opotřebován.

Správné použití dudlíku Chybné použití dudlíku
Pomoc při uklidňování dítěte Používání dudlíku při každé příležitosti
Pouze dočasným řešením Dávání dudlíku dítěti po celou dobu bdění

Tipy pro efektivní učení slovíček a překladů pomocí pacifieru

Tipy pro efektivní učení slovíček a překladů pomocí pacifieru

Chcete efektivněji učit slovíčka a překlady pomocí pacifieru? Pak jste na správném místě! S pomocí jednoduchých tipů a triků můžete výrazně zlepšit své učení a zapamatování nových slovíček. Zapomeňte na nudné opakování a zkuste naše doporučení.

Jak efektivně používat pacifier:

 • Používejte pacifier pravidelně a systematicky
 • Vytvořte si osobní slovníček s pacifierem
 • Naučte se slovíčka ve frázích nebo kontextu

Anglické slovo Český překlad
Apple Jablko
Car Auto
Book Kniha

Jak pacifier přispívá k rozšíření slovní zásoby v angličtině i češtině?

Jak pacifier přispívá k rozšíření slovní zásoby v angličtině i češtině?

Pacifier je slovo, které v angličtině znamená dudlík nebo uspávací hračku pro kojence. Tento výraz lze použít jak ve všedním hovoru, tak i v písemné formě, a tím přispívá k rozšíření slovní zásoby anglicky mluvících.

V češtině pak tento anglický výraz může být přeložen jako dudlík nebo uspávací hračka pro kojence. Užití slova pacifier v češtině může být vhodné například v překladech literárních děl nebo ve specifických situacích jako je diskuse o výchově dětí.

Závěrečné poznámky

V tomto článku jsme zkoumali překlad a význam slova „pacifier“ v anglicko-českém slovníku. Jak jsme viděli, toto slovo se v češtině překládá jako „dudlík“ nebo „umlčovač“. Je důležité si uvědomit různé konotace a významy, které slovo může mít v různých kontextech. Čím více porozumíme jemnostem jazyka, tím lépe se budeme umět dorozumět s ostatními lidmi. Takže nezapomeňte, že slova mají moc a důkladné porozumění jejich významu je klíčem k úspěšné komunikaci.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *